МАНІПУЛЯЦІЯ: Через мобілізацію в Україні з’явиться 4 мільйони ветеранів після війни

МАНІПУЛЯЦІЯ: Через мобілізацію в Україні з’явиться 4 мільйони ветеранів після війни

31 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
499

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських каналах поширюють інформацію, нібито після завершення війни в Україні з’явиться 4 млн ветеранів бойових дій. За їхніми словами, непряме підтвердження масштабів мобілізації та втрат в Україні.

Проте це маніпуляція. Міністерка у справах ветеранів справді казала про 4 млн ветеранів після війни, але в цю кількість входять не лише військові, а й родичі військових та постраждалі цивільні.

Скриншот допису

Міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна кілька разів коментувала приблизну кількість людей, яким потребуватимуть допомоги міністерства після війни. Так, 8 травня 2023 року в інтерв’ю для «Інтерфакс-Україна» вона заявила: «До 24 лютого ми мали близько 500 тис. людей, які є безпосередньо учасниками Антитерористичної операції і Операції об’єднаних сил. Якщо ми сюди ще додаємо членів родин загиблих Героїв, зокрема Героїв Небесної сотні, постраждалих учасників Революції Гідності, а також всі інші категорії, такі як учасники Другої світової війни або прирівняні до них особи, і всі хто брав участь у миротворчих місіях, то це приблизно 1,2 млн осіб. Уже зараз ми розуміємо, що після війни ця цифра буде в рази більша. Наразі дуже багато людей долучилося до лав Територіальної оборони, зокрема добровольчі формування територіальних громад, також є члени родин загиблих. Тому, я думаю, що ця цифра може сягнути 4-5 млн людей».

В інтерв’ю для «Радіо Свобода» 22 травня вона зробила схожу заяву: «Це безпосередньо комбатанти або учасники бойових дій, які отримали бойовий досвід, відстоюючи нашу незалежність, територіальну цілісність і суверенітет у боях. Це і, звісно, люди, які були поранені і їм встановлено інвалідність внаслідок війни, а також це члени родин загиблих наших воїнів і героїв. І, звісно, це взагалі члени всіх родин тих людей, які захищали на фронті Україну. Приблизно ми рахуємо, що це буде 4-5 мільйонів людей».

Отже, Юлія Лапутіна казала про загальну кількість людей, які отримають підтримку Мінветеранів: військові та їхні родини, цивільні, що постраждали внаслідок Революції Гідності та війни тощо. Ба більше, до повномасштабного вторгнення ця кількість сягала 1,2 млн. За цим показником не можна судити про масштаби втрат та мобілізації в Україні, оскільки він охоплює не лише військових.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний