МАНІПУЛЯЦІЯ: Чоловік миє трупи немовлят, із яких роблять компонент вакцин MRC-5
Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Чоловік миє трупи немовлят, із яких роблять компонент вакцин MRC-5

16 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
80

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють зображення, на якому чоловік миє трупи ненароджених немовлят. У підписі італійською на зображенні йдеться: «Це один із інгредієнтів вашої вакцини». У соцмережах коментують: «Це MRC-5. Один з компонентів вакцини Спутник V та всіх інших». 

Раніше це зображення поширювали в англомовному сегменті соцмереж, коментуючи, ніби чоловік у Бразилії готує до поховання абортованих дітей. Ще в 2018 році цю інформацію коментувало видання Snopes

Насправді ця світлина не з Бразилії. І те, що на ній відбувається, жодним чином не пов’язано з виготовленням вакцин.

Це зображення поширив в’єтнамський новинний сайт Emdep. У тексті йшлося, що це доброволець, який омиває останки абортів плодів, мертвонароджених та недоношених (переклад неоднозначний) немовлят, готуючи їх до поховання. 

У цій новині згадується, що волонтери ховають таких немовлят кожні два тижні на кладовищі в Дой Коці. Під час церемонії у березні 2018 року поховали близько 1000 немовлят. Батьки цих дітей були присутні на церемонії. За словами волонтерів, це мало «пробудити совість» батьків. 

Інші місцеві видання писали, що кладовище в Дой Коці слугує спеціальним місцем поховання для абортованих плодів. 

VoxCheck уже неодноразово спростовував фейки про те, що до складу вакцин входять абортовані людські ембріони. Це твердження неправдиве. Насправді деякі віруси, що входять до складу вакцин, вирощують у клітинах-нащадках тканин, зібраних із абортованих плодів багато десятиліть тому. Нових абортів для виготовлення цих клітин не роблять, у цьому немає потреби.

MRC-5 — один із видів клітин, які використовують для виробництва вакцин. Однак потім віруси очищують від цих клітин, тож до складу вакцини вони не потрапляють (або потрапляють у надзвичайно малій кількості).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний