МАНІПУЛЯЦІЯ: CNN заявили, що смерті після вакцинації – це нормально | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: CNN заявили, що смерті після вакцинації – це нормально

14 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
789

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію нібито видання CNN заявило, що смерті після вакцинації від COVID-19 — це нормально, тому не варто хвилюватись.

Однак, фраза вирвана з контексту. Цей фейк вже спростовували іноземні незалежні фактчекери з Reuters.

Насправді ж у статті CNN йдеться, що не варто хвилюватись, якщо після початку вакцинації будуть з’являтись повідомлення про смерті у будинках для людей похилого віку. Люди часто помирають у цих закладах, оскільки мають проблеми зі здоров’ям. Ці смерті не варто пов’язувати з вакцинацією.

До публікацій додають скриншот із маніпулятивним заголовком, однак це не оригінальна публікація CNN, а перепублікація на сайті Summit.News із іншим заголовком, де наголошують на смертях після вакцинації.

Ресурс Media Bias / Fact Check (який користується оцінками незалежних фактчекерів мережі IFCN) оцінює видання SummitNews як конспірологічне та псевдонаукове.

Скриншот з дописів.

 

Також у дописах йдеться, що немає ні американської, ні російської, ні будь-якої іншої вакцини, мовляв, це все одна вакцина у різних пляшечках. Проте, це неправда. Зараз випробування проходять 63 препарати, а ще 173 на етапі розробки. 

Вакцини розробляють кількох типів: із ослабленими або інактивованими клітинами вірусу, на основі білків, РНК та ДНК-вакцини та векторні вакцини (з модифікованим вірусом, що не зможе викликати захворювання).

Нагадуємо, що тези про скорочення населення та теорія “золотого мільярду” не мають жодного підтвердження, це лише конспірологія.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний