МАНІПУЛЯЦІЯ: До складу вакцин входять віруси, що викликають рак | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: До складу вакцин входять віруси, що викликають рак

21 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1618

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють зображення із підписами про те, що офіційні органи США начебто визнали, що у вакцинах можуть міститися віруси, що викликають рак, та що вакцини — це «рак у шприці»: 

Зазвичай вакцина від конкретного вірусу містить у собі саме цей вірус. Наприклад, вакцина від кору містить вірус кору. А віруси, що спричиняють рак, додають лише у ті вакцини, якими людей імунізують від цих канцерогенних вірусів.

Онкологічні захворювання можуть бути викликані вірусом Епштейна-Барр, вірусом папіломи людини (ВПЛ), вірусами гепатитів В та С, герпесвірусом людини 8-го типу та лімфотропним вірусом людини типу 1. Наразі існують вакцини лише від ВПЛ та вірусу гепатиту B. До складу вакцини від ВПЛ входять лише білки вірусу папіломи людини типів 6, 11, 16 та 18. Вакцини проти гепатиту В містять один з білків із оболонки вірусу гепатиту В (поверхневий антиген HepB або HBsAg).

До складу будь-яких інших вакцин віруси, які викликають рак, не входять.

У 1960-х роках у США виявили, що одна з вакцин від поліомієліту була забруднена вірусом SV40, який потенційно сприяє росту пухлин. Однак дослідження щодо ризику захворювання на рак внаслідок вакцинації проти поліомієліту не знаходять достатньо доказів, що ця вакцина могла викликати рак. Тези про те, що вакцина від поліомієліту може спричиняти рак, спростовували й іноземні незалежні фактчекери, наприклад, зі Snopes, AFP та Science Feedback. 

До того ж у вакцини додають живі ослаблені чи мертві віруси (або взагалі лише їхні частинки), тому вони не можуть спровокувати захворювання. Вакцина допомагає організму розвинути імунітет, імітуючи хворобу. Вона змушує імунну систему виробляти антитіла та Т-лімфоцити до збудника, але людина не хворіє.

Вакцини, які містять віруси, що викликають рак, не є канцерогенами — вони не спричиняють онкологію. Організм навпаки розвиває певний рівень захисту від цих захворювань. Тому стверджувати, що вакцина — це “рак у шприці”, неправильно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний