Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: До вакцини проти COVID-19 виробника Johnson&Johnson додають пусті інструкції

26 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому жінка показує, що листок-вкладка з упаковки вакцини проти COVID-19 виробника Johnson&Johnson — пустий. Вона говорить, що зазвичай на цьому листку зазначають інформацію про безпечність, ефективність та інгредієнти. Хоча жінка прямоне звинувачує виробників вакцини, вона натякає на підозрілість пустої інструкції. 

Скриншоти відео, яке поширюють у Facebook. На зображенні зліва можна побачити QR-код із посиланням на інструкцію 

Однак це маніпуляція. Подібні твердження вже спростовували незалежні іноземні фактчекери з AP Fact Check, Lead Stories, USA Today, Reuters.

Виробники вакцини Johnson&Johnson спеціально не додавали текст на листок-вкладці, а залишили посилання на інструкцію. На листку можна побачити QR-код, перейшовши за яким можна знайти інформацію про переваги, ризики та інгредієнти вакцини. Виробник пішов на такий крок для того, щоб мати можливість постійно оновлювати інформацію про вакцину для користувачів. Це пояснила у коментарі для AP Fact Check Ліза Каннеллос (Lisa Cannellos), директорка з питань корпоративних зв’язків зі ЗМІ корпорації “J&J”.

Отже, у тому, що листок-вкладці пустий, немає нічого підозрілого.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний