МАНІПУЛЯЦІЯ: Дослідження данських вчених доводить, що маски неефективні | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Дослідження данських вчених доводить, що маски неефективні

26 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
838

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють інформацію про те, що данські вчені нібито довели неефективність масок у боротьбі з COVID-19. 

Проте, це маніпуляція.

Данські вчені дійсно проводили дослідження щодо ефективності масок серед 6 тисяч осіб. Три тисячі повинні були носити маски, а інші три — ні. В результаті вчені підрахували, що тих, хто носили маски і не носили, практично однакова кількість інфікованих.

Однак, це дослідження отримало багато критики. На момент проведення дослідження кількість хворих у Данії була низька — зараженими були лише 2% населення. Тому визначити ефективність носіння масок важко.

Крім того, учасників тестування не контролювали — невідомо чи всі, хто повинні були носити маски, робили це правильно і чи взагалі дотримувались маскового режиму.

Під час проведення дослідження носіння масок в Данії не було обов’язковим. А основна функція маски — обмежити поширення вірусу від хворого. Інші дослідження підтверджують ефективність маскового режиму, про це ми вже писали.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний