МАНІПУЛЯЦІЯ: Дослідження, опубліковані в рецензованих виданнях, сфальсифіковані | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Дослідження, опубліковані в рецензованих виданнях, сфальсифіковані

26 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
473

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі мережі поширюють статтю, у якій стверджується, що половина усіх наукових досліджень у світі – сфальсифіковані. Таку заяву начебто зробив головний редактор медичного видання «The Lancet» Річард Гортон. Автор статті запевняє, що через це не варто довіряти результатам досліджень, що публікуються у рецензованих журналах, бо вони неправдиві. 

У відкритому доступі справді є коментар Річарда Гортона, який він написав після лондонського симпозіуму про надійність біомедичних досліджень. За результатами симпозіуму він робить висновок, що значна частина наукової літератури, можливо, навіть половина може бути недостовірною. Причина недостовірності — некоректне застосування методів: мала вибірка, незначні ефекти, конфлікт інтересів тощо.

Також у тексті запевняють, що заяву про сфальсифіковані дослідження підтверджує багато випадків навмисної дискредитації вчених, чиї праці не відповідають офіційним уявленням про вакцини. Йдеться про Люсію Томлєнович із Університету Британської Колумбії.

Вона нібито опублікувала документи, що підтверджують «небезпечність» вакцин. Насправді це просто лист до редактора журналу про вакцину від вірусу папіломи людини. Він не містить жодних доказів того, що офіційні органи знали про нібито шкоду вакцин.

Дослідження Томлєнович у співавторстві з Крісом Шоу неодноразово відкликали з різних наукових видань через численні методологічні помилки. Обоє науковців ніколи не працювали в галузі імунології чи епідеміології до того, як зайнялися дослідженням вакцин. Їхню статтю про те, що алюміній у складі вакцини від вірусу папіломи людини викликає ракові пухлини в мишей, вилучили із журналу «Vaccine» через серйозні порушення методології та необгрунтовані висновки.

Інше дослідження Шоу та Томлєнович про зв’язок вакцин з аутизмом у мишей вилучили з журналу «Inorganic Biochemistry». Незалежні фахівці галузі розкритикували його за велику кількість порушень. По-перше, тваринам давали значно більші дози алюмінію, ніж ті, що діти отримують при вакцинації. По-друге, науковці помітили фабрикування даних та зображень у дослідженні. А коли групу дослідників на чолі з Томлєнович та Шоу попросили надати докази, вони заявили, що ці дані більше недоступні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний