МАНІПУЛЯЦІЯ: Два снаряди, які потрапили у Ростовську область 19 лютого, випустили з території України

МАНІПУЛЯЦІЯ: Два снаряди, які потрапили у Ростовську область 19 лютого, випустили з території України

25 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
663

У мережі поширюють інформацію, що нібито один із снарядів, випущений з території України 19 лютого, вибухнув за 2 км від російсько-українського кордону на околиці станиці Митякінська Тарасівського району (Ростовська область). Також стверджують, що інший снаряд зруйнував господарську споруду на території приватного домоволодіння у хуторі Маноцького Тарасівського району. Так, приводять до висновку, що Україна атакувала Росію.

Cкриншот допису

Відео, яке поширюють у цьому контексті

Однак, Україна не обстрілювала Росію. Обстріл здійснений з населеного пункту Суходіл Луганської області, який із 2014 року знаходиться під контролем російських окупаційних сил.

19 лютого 2022 року Слідчий комітет РФ повідомив, що “Невстановлені особи, перебуваючи на території України, використовуючи реактивну систему залпового вогню, обстріляли прикордонну територію Тарасівського району Ростовської області”. 

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зазначили, що артилерійські установки Об’єднаних сил знаходилися на відстані понад 21 км від лінії зіткнення. Натомість, максимальна дальність стрільби “Градів” та 122-мм гармат ЗСУ є меншою. 

Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm проаналізувала відео, яке 20 лютого 2022 року опублікували на порталі NewsFront. Відео начебто підтверджувало те, що обстріл з артилерії був здійснений з боку України. 

Автори допису з відео стверджували, що обстріли здійснювали поблизу населеного пункту Болотене, з північного боку річки Сіверський Донець. Однак, вказані координати місцезнаходження камери на опублікованому відео підтверджують те, що вона знаходилася у населеному пункті Суходіл. Із 2014 року цю територію контролюють російські окупаційні сили.

Достовірну інформацію про хід війни можна дізнатися в наступних джерелах:

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний