МАНІПУЛЯЦІЯ: Джо Байден заявив про те, що почалася Третя світова війна

МАНІПУЛЯЦІЯ: Джо Байден заявив про те, що почалася Третя світова війна

31 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
3285

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито президент США Джо Байден заявив про те, що почалася Третя світова війна. Далі наводять його цитату: «Ідея в тому, що ми відправляємо зброю для наступу, а літаки, танки та потяги будуть із американськими пілотами та екіпажами. Просто зрозумійте та не обманюйте себе, не важливо, що ви говорите… це називається Третя світова війна».

Утім, це — маніпуляція. Користувачі поширюють лише частину цитати, цей уривок вирвали з контексту. 

Скриншот допису

Цитату Байдена взяли з його виступу на конференції Палати представників Демократичної партії у Філадельфії ще в березні 2022 року. Повна цитата звучить так: «Хочу внести ясність, ми подбаємо про те, щоб в України є зброя для захисту від вторгнення російських військ, і ми надішлемо гроші та продовольчу допомогу, щоб врятувати життя українців, ми збираємося приймати українських біженців з розкритими обіймами. І ми збираємося продовжувати триматися разом із нашими союзниками в Європі та надсилати недвозначний сигнал, що ми захищатимемо кожен дюйм території НАТО, об’єднані та зосереджені. Тому я переміщую понад      12 000 американських військ уздовж кордонів з Росією, Латвією, Естонією, Литвою, Румунією тощо. Тому що вони [російські війська] пересуваються, а якщо ми відповімо буде Третя світова війна. Ми маємо священний обов’язок на території НАТО, стаття п’ята. Однак Третьої світової війни на території  України не буде. Війна Путіна проти України ніколи не буде перемогою, демократи піднімаються назустріч моменту, покладаючись на згуртування світу на боці миру та безпеки. Ми демонструємо силу і ніколи не похитнемося. Але подивіться, ідея про те, що ми збираємося надіслати наступальну техніку, літаки, танки та потяги з американськими пілотами та американськими екіпажами, просто зрозумійте та не обманюйте себе, незалежно від того, що ви всі говорите, це називається Третя світова війна».

Таким чином, Байден чітко говорить про те, що військова агресія росії проти України не переросте у Третю світову війну. Далі він пояснює, що подібне можливо за умови, якщо разом із зброєю США направлятимуть в Україну американських спеціалістів. Із початку повномасштабного вторгнення США та інші країни сумарно надали Україні понад 4000 одиниць бронетехніки, артилерійських установок, літаків та інших систем озброєння, без супроводжувального екіпажу. Країни підтримують Україну матеріально, але не направляють свої війська для прямої конфронтації. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний