Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Ефективність вакцини компанії Pfizer знизилась до 40%

30 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
1

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито згідно з дослідженням МОЗ Ізраїлю ефективність вакцини компаній Pfizer-BioNTech від коронавірусної інфекції штаму Delta суттєво знизилась і становить 39%. 

Скриншот статті, яку поширюють у мережі

Пояснюємо, що не так.

По-перше, це проміжні результати дослідження — МОЗ Ізраїлю ще не опублікувало остаточних висновків про ефективність вакцини. 

По-друге, йдеться про ефективність запобігання легким випадкам захворювання штамом Delta. Після першого етапу дослідження в МОЗ Ізраїлю справді говорили про 64% ефективності запобігання легким випадкам захворювання, а після другого — про 39%.

Тоді як згідно з даними МОЗ Ізраїлю вакцина компаній Pfizer-BioNTech на 39% ефективна у запобіганні легким випадкам захворювання, її ефективність у запобіганні важким формам захворювання становить 91%, а в запобіганні госпіталізаціям — 88%. 

Незважаючи на підвищену заразність штаму Delta, кількість смертельних випадків COVID-19 в Ізраїлі нижча, ніж під час попередніх хвиль.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний