МАНІПУЛЯЦІЯ: Ентоні Блінкен неправильно порахував загальну кількість деокупованих територій України

МАНІПУЛЯЦІЯ: Ентоні Блінкен неправильно порахував загальну кількість деокупованих територій України

30 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
317

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео Ентоні Блінкена, який говорить про те, що Україна звільнила понад 50% територій, які захопила рф. У дописах додають, нібито ця інформація узята із «паралельної реальності» та у такий спосіб натякають, що це неправда.

Такі повідомлення є маніпулятивними. Інформацію про звільнення Україною 50% своїх територій підтверджують OSINT-аналітики та західні посадовці.

Скриншот публікації

В оригінальному відео, частину якого поширюють у мережі, державний секретар США Ентоні Блінкен каже, що Україна повернула понад 50% територій, які росія захопила з 24 лютого 2022 року. Однак Блінкен не мав на увазі частину території, яку росія захопила ще у 2014 році.

На загальній мапі України від аналітиків платформи Deep State можна побачити, що загалом рф окупувала 17,9% територій України з урахуванням Криму та ОРДЛО. Водночас українські військові продовжують деокупацію.

Шведський OSINT-аналітик Def Mon у листопаді 2022 року також наводив мапу зі звільненими українськими територіями. За даними аналітика, усього від 24 лютого 2022 року рф окупувала понад 150 тисяч кв. км України. Тоді як станом на 6 листопада 2022 року українські військові звільнили понад 75 тисяч кв. км територій, тобто половину.

Мапа звільнених територій станом на 6 листопада 2022 року. Джерело: сторінка Def Mon у твітері

10 вересня 2023 року в інтерв’ю виданню BBC начальник Штабу оборони Великої Британії повідомив, що Україна має успіх у контрнаступі, адже повернула 50% територій, захоплених росією. А 19 вересня Марк Міллі, керівник Об’єднаного комітету начальників штабів США, заявив, що Україна деокупувала 54% територій, захоплених росією з початку вторгнення.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний