МАНІПУЛЯЦІЯ: Ентоні Гопкінсу не вкололи вакцину, а вилили її на дорогу | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Ентоні Гопкінсу не вкололи вакцину, а вилили її на дорогу

16 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
730

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, нібито медсестра, яка вакцинувала американського актора Ентоні Гопкінса, вилила його дозу просто на дорогу, а не вакцинувала його. Мовляв, вся вакцинація — це лише постановка на камеру. 

Кадр відео, яке поширюють у мережі

 

Проте, це — маніпуляція.

Цей фейк вже спростували іноземні незалежні фактчекери з Reuters

На відео, яке Ентоні Гопкінс опублікував у своєму акаунті в Twitter, видно, що він дійсно вакцинується. Це ж відео поширив і акаунт Голівудського Пресвітеріанського Медичного Центру (HMPC), де і вакцинувався актор. 

Речник Центру пояснив у коментарі для Reuters, що надлишок рідини, зображений на відео, спричинений залишковим об’ємом, який займає мертвий простір (“dead space”) у шприці — місце між поршнем і голкою. Для всіх ліків, що вводяться ін’єкційно, цей “мертвий простір” передбачений. Ентоні Гопкінс отримав повну дозу вакцини, а медсестра позбулася саме передбаченого “мертвим простором” надлишку.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний