МАНІПУЛЯЦІЯ: Федеральний суддя Луїзіани заблокував мандат на щеплення у 50 штатах США

МАНІПУЛЯЦІЯ: Федеральний суддя Луїзіани заблокував мандат на щеплення у 50 штатах США

31 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
498

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що федеральний суддя Луїзіани заблокував мандат на щеплення від COVID-19 для медичних працівників у 50 штатах США. 

Скриншот допису

Однак, це неправда. Далі пояснюємо чому.

Авторка відео посилається на статтю з видання The Advertiser. Ресурс Media Bias / Fact Check (який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN) оцінює якість видання як «змішане» через використання ненадійних джерел та ультраправі упередження на основі вибору відповідних сюжетів та слів. 

4 листопада 2021 року два американські органи прийняли рішення про обов’язкову вакцинацію для низки робітників. Департамент Управління з охорони праці та видав рішення, згідно з яким працівники компаній із більш ніж 100 співробітниками мають бути повністю вакциновані до 4 січня 2021 року або щотижнево робити тест на вияв COVID-19 (крім медичних працівників). 

А Центри послуг Medicare і Medicaid (CMS) оголосили вимогу наявності повного курсу вакцинації для медпрацівників закладів, які беруть участь у програмах Medicare та Medicaid. Приблизне охоплення — 17 млн працівників.

У день прийняття цих рішень губернатори штатів Флорида, Айова та Індіана оголосили про те, що адміністрація Джо Байдена перевищує свої повноваження.  

Центри послуг Medicare та Medicaid — це федеральне агентство, яке керує основними національними програмами охорони здоров’я, включаючи Medicare та Medicaid та є частиною Департаменту охорони здоров’я та соціальних служб США. Medicare — це медичне страхування для людей віком від 65 років, Medicaid — державна програма медичної допомоги малозабезпеченим категоріям населення. 

6 листопада 2021 року Апеляційний суд п’ятого округу США (поширюється на штати Луїзіана, Техас та Міссісіпі) тимчасово призупинив дію рішення адміністрації Байдена. Оскільки петиції, автори яких перераховані у документі суду, дають підстави вважати, що рішення про обов’язкову вакцинацію має серйозні законодавчі та конституційні проблеми, це рішення призупинено до подальших дій цього суду.

30 листопада 2021 року федеральний суддя штату Луїзіана Террі Дауті (Terry Doughty) видав лише попередню заборону (preliminary injunction) щодо обов’язкової вакцинації для працівників сфери охорони здоров’я, яку здійснюють центри Medicare та Medicaid (CMS). Суддя стверджує, що обов’язкова вакцинація 10,3 млн медичних працівників має впроваджуватися Конгресом США, а не CMS. Попередня заборона Террі Дауті стосується лише 40 штатів. Рішення Террі Дауті застосовувалося по всій країні, за винятком 10 штатів, де CMS вже було заборонено застосувати рішення про обов’язкову вакцинацію через попередній наказ федерального судді в Сент-Луїсі.

Попередня заборона (preliminary injunction) — це заборона, яка може бути видана до або під час судового розгляду з метою збереження статус-кво до остаточного рішення. Згідно з попередньою забороною Террі Дауті, медичні працівники можуть не вакцинуватися доти, доки Апеляційний суд США не визначив, чи є дійсним указ Джо Байдена про обов’язкове щеплення від COVID-19.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний