МАНІПУЛЯЦІЯ: Фонд «Повернись живим» має у криптовалюті $8 млн та не витрачає їх на потреби армії

МАНІПУЛЯЦІЯ: Фонд «Повернись живим» має у криптовалюті $8 млн та не витрачає їх на потреби армії

21 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
473

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Анатолій Шарій у своєму телеграм-каналі поширив інформацію про те, що на рахунку фонду «Повернись живим» знаходиться $8 млн, які організація не використовує. Очільник фонду Тарас Чмут нібито їх тримає для себе. Пізніше проросійський блогер ще раз згадав за невикористані $8 млн. Цього разу він вказав, що ці кошти нібито знаходяться на криптогаманцях фонду.

Насправді Шарій маніпулює. На рахунках «Повернись живим» справді знаходиться криптовалюта, еквівалент якої складає близько $8 млн. Проте ці кошти не використовують всюди, оскільки важливим є їхній курс. Також вони формують резерв організації, який дозволяє купувати специфічні речі.   

Скриншот дописів 

На сайті «Повернись живим» можна знайти повний перелік гаманців криптовалют, які організація використовує для їх збору.    

На крипторахунку «Повернись живим» у Bitcoin на момент 15 серпня 2023 року знаходиться трохи більше ніж $6,1 млн (витратили $17,3 млн). На одному з гаманців Ethereum знаходиться криптовалюти на суму $1,3 млн, на другому —  $248 тис. Щодо інших гаманців, ми не змогли знайти інформацію про кількість коштів на них. 

У результаті на криптовалютних рахунках фонду «Повернись живим» знаходиться щонайменше $7,6 млн. За 2022 рік загальна сума надходжень у криптовалюті склала понад $29 млн, з яких залишилось $7,7 млн. Тобто впродовж 2022 року криптовалюту використовували для допомоги ЗСУ. 

Щодо витрат криптовалюти, очільник «Повернись живим» в інтерв’ю 28 липня 2022 року пояснив, що це дуже специфічна сфера. По-перше, її витрачають тоді, коли курс починає зростати. По-друге, це резерв. І по-третє, вона дозволяє купувати специфічні товари, які у звичайний спосіб придбати не можна.

Наразі немає багато прикладів звітів із витрат криптовалюти. Наприклад, 13 серпня 2022 року фонд повідомив, що за криптовалюту закупив 50 квадрокоптерів Autel EVO NANO, 6 Autel EVO2 DUAL 640 Т з нічною оптикою, Autel EVO LITE. Сума покупки склала майже 3,9 млн грн. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний