МАНІПУЛЯЦІЯ: Фонд Рокфеллера пропонує виписувати здорову їжу за рецептом лікаря
Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Фонд Рокфеллера пропонує виписувати здорову їжу за рецептом лікаря

23 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
157

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що Фонд Рокфеллера нібито пропонує виписувати здорову їжу за рецептом лікаря та відмовити здоровим людям самостійно визначати свій раціон та вибирати продукти харчування. Про це начебто йдеться на сайті Фонду Рокфеллера у розділі «Їжа – це ліки». 

Скриншот допису

28 липня 2020 року Фонд Рокфеллера виступив із закликом до перетворення продовольчої системи США для вирішення проблеми голоду і кризи харчування. 

Фонд інвестує у просування ініціативи «Їжа – це ліки», яка допомагає запобігати, контролювати і лікувати хвороби. 

«Їжа – це ліки» – ініціатива, згідно з якою втручання у сферу харчування може допомогти у профілактиці, лікуванні та навіть запобіганні хронічних захворювань. Їжа вважається однією з основних причин поганого здоров’я жителів США. 

Фонд Рокфеллера повідомляє, що за такого підходу лікарі могли б виписувати продукти або здорову їжу так само легко, як і фармацевтичні препарати, – цим зменшити потребу у дорогих та інвазивних медичних послугах. Включення здорового харчування в систему охорони здоров’я для покращення здоров’я жителів США знизить витрати на охорону здоров’я в країні. 

Під фразою «Їжа – це ліки» мають на увазі те, що корисна їжа повинна покращити здоров’я та попередити розвиток певних хвороб та голод. Фонд Рокфеллера не заявляє про те, що люди не зможуть самостійно складати свій раціон та вибирати продукти харчування, а здорову їжу будуть виписувати як ліки. Навпаки, Фонд Рокфеллера виступає за покращення продовольчої системи США загалом та забезпечення рівноправного розподілу продуктів здорового харчування, (зокрема, серед темношкірих, корінного народу і кольорових спільнот).

Також Фонд Рокфеллера повідомляє, що пандемія COVID-19 погіршила продовольчу систему США. Через економічну кризу 33% сімей не можуть дозволити собі необхідну кількість та якість їжі, а 30 млн учнів ризикує втратити харчування через закриття шкіл. Також зазначають, що 94% смертей від COVID-19 – серед людей з основним захворюванням, більшість з яких пов’язані з харчуванням.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний