Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють фото, на якому нібито видно пожежу в одному з готелів Львова 4 серпня 2025 року.
Однак це маніпуляція. У львівському готелі справді була пожежа. Однак у дописі використали фото пожежі у готелі «Амбасадор» у Грузії, яка сталась у 2023 році.
Скриншот допису
4 серпня у готелі «Власта» у Львові дійсно зайнялася пожежа. У поліції повідомили, що це сталось через вибух батареї електроскутера, яку кур’єр служби доставки заряджав в одному із номерів. Однак львівський готель є дванадцятиповерховим, натомість на світлині у пості — триповерхова будівля.
За зворотним пошуком ми встановили, що на світлині — пожежа у готелі «Амбасадор» у грузинському місті Тбілісі, яка сталась у березні 2023 року. На те, що це кадр саме з цієї локації вказують перші літери на вивісці на фото, яке додали у пості, та фасад будівлі.
Вгорі — фото, яке додали у дописі; внизу — фото пожежі у готелі «Амбасадор» у Тбілісі, 2023 рік
Анонімні фейсбук-групи не є надійними джерелами інформації. Вони часто поширюють неперевірену інформацію та використовують клікбейтні заголовки. Раніше ми спростовували фейк з фото нібито наслідків ракетного обстрілу від 1 травня 2025 року, коли насправді там було зображено наслідки влучання по будинку у Дніпрі 14 січня 2023 року.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний