МАНІПУЛЯЦІЯ: Гарний вигляд Москви у порівнянні з Парижем, Лондоном та Берліном, які палають — фото

МАНІПУЛЯЦІЯ: Гарний вигляд Москви у порівнянні з Парижем, Лондоном та Берліном, які палають — фото

31 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
200

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

30 червня 2023 року Джексон Хінкл опублікував твіт, в якому порівняв столицю росії зі столицями певних країн Європейського Союзу на фоні масових заворушень у Парижі через смерть 17-річного хлопця. Нібито поки російська столиця має святкові вогні, столиці ЄС горять під час заворушень.   

Це маніпуляція. Фото Берліна та Лондона, які використав Джексон Хінкл для порівняння столиць, зроблені до заворушень у Парижі. 

Скриншот допису

Хінкл використав колаж із фотографій, частину яких зробили до подій у Парижі в червні-липні 2023 року.

За зворотним пошуком фото у Google ми з’ясували, що картинку з Берліном поширювали в мережі 1 січня 2023 року. Це фото зробили під час заворушень  у новорічну ніч, які відбулися у Берліні після скасування німецькою владою заборони на феєрверки під час пандемії. 

У такий самий спосіб ми знайшли фото Лондона. Насправді на колажі зображена будівля на Тоттенхем-Хай-Роуд 6 серпня 2011 року. Заворушення відбулися на фоні вбивства чоловіка озброєними поліціянтами під час спроби арешту.

Фото Москви також не актуальне. Його можна знайти в мережі ще з 2018 року. Також подібне зображення є у фотобанку «Shutterstock».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний