Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Генеральний директор компанії Pfizer Альберт Бурла підтвердив існування біологічних чипів у пігулках

31 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
125

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито директор компанії Pfizer Альберт Бурла підтвердив, що Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) дозволило додавати в пігулки біологічні чипи для відстежування їх прийому. Ці дописи використовують як підтвердження того, що у вакцинах є чипи.

Утім, це — маніпуляція.

Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери зі Snopes.

Відео, яке поширюють у мережі, зняли під час виступу Альберта Бурли на Всесвітньому економічному форумі в 2018 році. 

Дискусія на ВЕФ у 2018 році

Учасники форуму обговорювали ефективність лікування та способи контролю за прийомом ліків. Один із журналістів  наголосив на тому, що незалежно від того, наскільки якісно препарат може подолати хворобу, немає гарантії, що пацієнт прийме ліки. Тож він поставив запитання учасникам дискусії про те, як краще взаємодіяти з пацієнтами у такому випадку. У відповідь Бурла, директор компанії Pfizer, відповів, що Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) нещодавно схвалило пігулку, що містить цифровий датчик, або так званий біологічний чип, завдяки якому буде можливо відстежувати, чи пацієнт прийняв ліки. Бурла говорив про препарат Abilify MyCite

Препарат Abilify MyCite (таблетки арипіпразолу із сенсором) має вбудований у таблетку сенсор, який реєструє на факт прийому ліків. Препарат схвалений для лікування шизофренії, маніакальних та змішаних епізодів, пов’язаних з біполярним розладом, а також як додаткове лікування депресії у дорослих. 

Система працює так: повідомлення з датчика таблетки передається на пластир, який зі свого боку передає інформацію в мобільний додаток. Так відстежується прийом ліків через смартфон. Пацієнти можуть надати доступ до додатку своїм опікунам та лікарю. 

Датчик, який використовується в Abilify MyCite, вперше дозволили до продажу FDA у 2012 році. Його потрібно проковтнути, щоб відстежувати прийом ліків.

Отже, так званий біологічний чип є в пігулках Abilify MyCite, призначених для лікування психічних розладів. За допомогою такого чипу не можна відстежити місце перебування людини, а лише факт прийому ліків. Інформацію про лікування цей чип передає на застосунок на телефоні за допомогою додаткового пластира.

Немає підтвердження, що у вакцинах міститься такий біологічний чип. Раніше ми спростовували схожі фейки на цю тему.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі