МАНІПУЛЯЦІЯ: Головний санітарний лікар Ляшко визнав, що від маски «користі не буде» | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Головний санітарний лікар Ляшко визнав, що від маски «користі не буде»

26 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
5914

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація пре то, що головний санітарний лікар України Віктор Ляшко визнав, що хірургічна маска не допомагає від вірусу і створює лише психологічний ефект. При цьому посилаються на відео, у якому Ляшко говорить, що від використання масок людьми, у яких немає симптомів респіраторного захворювання, «користі не буде та захисту не відбувається».

Відео Ляшка справжнє. Утім, відбувається маніпуляція, оскільки у серпневих дописах посилаються на слова Ляшка, сказані 2 березня. 

Станом на 2 березня про новий коронавірус та способи його поширення було відомо набагато менше, ніж в серпні. Наприклад, у рекомендаціях ВООЗ від 29 січня людям без симптомів респіраторних захворювань не радили вдягати медичні маски, оскільки на той час не було доказів, що вони захищають від інфікування. Утім, у рекомендаціях ВООЗ від 5 червня маски радять носити всім: здоровим людям – щоб запобігти інфікування при контакті з потенційно інфікованими, які можуть бути безсимптомними, а також інфікованим – для запобігання подальшої передачі. Також, на сьогоднішній день з’явились численні дослідження про вплив масок на поширення нового коронавірусу.

Наприклад, дослідження з Німеччини показало, що носіння масок дозволяє уникнути близько 40% інфікувань новим коронавірусом. Інше дослідження також доводить, що носіння маски допомагає зменшити ризик зараження. А в цьому дослідженні роблять висновок, що носіння масок у публічних місцях є найефективнішим засобом запобігання передачі коронавірусу від людини до людини за відсутності вакцини та ефективних засобів лікування. 

Нагадаємо, що на час карантину забороняється в громадських місцях без вдягнутих респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот. Сам Віктор Ляшко неодноразово з’являвся на публіці в медичній масці.

Інші спростування фейків про маски можна прочитати тут, тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний