МАНІПУЛЯЦІЯ: Губернатор Техасу видав розпорядження, що забороняє носити маски

МАНІПУЛЯЦІЯ: Губернатор Техасу видав розпорядження, що забороняє носити маски

20 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
324

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито губернатор Техасу Грег Ебботт видав указ, який забороняє носити маски на території штату як всередині будівель, так і поза їх межами. 

Скриншот допису, який поширюють у мережі

Пояснюємо, що не так. 

Цей фейк вже спростували незалежні фактчекери з Re:Baltica (RE:Check) та Doğruluk Payı.

У розпорядженні губернатора Техасу від 18 травня 2021 року йдеться про те, що урядові структури Техасу не мають право вимагати носіння масок. Це стосується округів міст, шкільних округів, органів охорони здоров’я та урядовців. 

У шкільних округах вже після 4 червня жоден учень, вчитель, батьки чи інші відвідувачі не будуть зобов’язані перебувати у масках. Щодо органів місцевого самоврядування чи урядовців, які будуть порушувати цей указ і вимагатимуть носіння масок, то вони вже з 21 травня можуть бути оштрафовані на $1000.

Виключенням до цього розпорядження стали муніципальні в’язниці, заклади Департаменту кримінального правосуддя Техасу, лікарні та державні центри для людей з особливими потребами.

Однак, губернатор не заборонив носити маски на території штату як всередині будівель, так і поза їх межами. Громадяни мають самостійно визначати найкращі методи охорони здоров’я, в тому числі обирати чи носити їм маску чи ні. Своє рішення губернатор штату пояснює тим, що в штаті зараз ведеться успішна боротьба проти поширення COVID-19 доступною вакцинацією.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний