МАНІПУЛЯЦІЯ: Інтерпол заявляє, що зброя, яку Захід передає Україні, потрапляє до терористів та злочинців

МАНІПУЛЯЦІЯ: Інтерпол заявляє, що зброя, яку Захід передає Україні, потрапляє до терористів та злочинців

30 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1327

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють інформацію, ніби зброя, яку Захід передає Україні, йде у продаж на «чорному» ринку та потрапляє в руки терористів та злочинців.

Це маніпуляція: в Інтерполі заявляють, що розповсюдження зброї почнеться вже після війни, як це було у випадках багатьох інших конфліктів. 

Приклад публікації 

2 червня західні медіа поширили заяву глави Інтерполу Юргена Штока. Він сказав, що після завершення конфлікту хвиля озброєння та важкої зброї заполонить міжнародний ринок. Шток закликав країни-члени Інтерполу, особливо ті, що постачають зброю, співпрацювати у відстеженні озброєнь. «Як тільки зброя замовкне (в Україні), прийде незаконна зброя. Ми знаємо це з багатьох інших театрів конфліктів. Злочинці навіть зараз, поки ми говоримо, зосереджені на них», – сказав Шток.

Глава Інтерпола додав: «Злочинні угруповання намагаються використовувати ці хаотичні ситуації та наявність зброї, навіть тієї, яку використовують військові, зокрема важкої. Вони будуть доступні на кримінальному ринку і створять виклик. Жодна країна чи регіон не може впоратися з цим окремо, оскільки ці групи діють на глобальному рівні».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний