МАНІПУЛЯЦІЯ: Ізраїльські лікарі заявили, що носити маски надворі небезпечно | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Ізраїльські лікарі заявили, що носити маски надворі небезпечно

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
22 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
1344

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі поширюється публікація, про заяву ізраїльських лікарів щодо небезпеки носіння масок. Ця “новина” перепубліковується на різних сайтах із початку квітня і кожного разу видається як актуальна. 

Коментуємо зміщені акценти та неактуальну інформацію.

Теза 1. Ізраїльські лікарі заявили, що носити маски надворі небезпечно.

Ізраїльських лікарів багато і в кожного/кожної з них може існувати своя позиція. 

Натомість, у рекомендаціях ВООЗ від 6 квітня зазначається, що носіння масок здоровими людьми у публічних місцях може сприяти зменшенню передачі вірусу під час “досимптомної” стадії захворювання. Водночас, ВООЗ наголошував на ризиках самозараження при неправильному використанні масок, розвитку проблем з диханням, фальшивого відчуття безпеки, а з цього – недотримання соціальної дистанції та правил гігієни. Таким чином, носіння масок за умови дотримання відповідних правил їхнього використання не є небезпечним. 

Із 12 квітня носіння маски при виході з дому в Ізраїлі є обов’язковим

Теза 2. Ізраїльська організація “Мидаат” вважає, що носіння масок може принести більше шкоди, ніж користі.

Таку заяву організація, справді, робила. Утім, основний посил заяви – не про шкоду носіння масок як таких, а про те, що носіння масок може викликати у людей відчуття безпеки та ігнорування соціальної дистанції та правил гігієни. Про аналогічні ризики застерігала і ВООЗ.

Теза 3. Здоровим людям радять носити маски лише при догляді за хворими на COVID-19.

Ця теза відповідала дійсності до 5 червня 2020 року.

Утім, 5 червня ВООЗ оновила рекомендації по носінню масок. Так, маски варто одягати для захисту здорових людей (при контакті з потенційно інфікованими), а також інфікованим (для запобігання подальшої передачі). У публічних місцях рекомендують одягати немедичні маски (маски з тканини).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний