Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють інформацію, нібито камери фіксації порушень ПДР не попередили жодного ДТП і це лише бізнес, який не має на меті підвищити безпеку.
Фото з дописів у соцмережах
Проте, це — маніпуляція.
На поширеному зображені йдеться, що безпека — це освітлені пішохідні переходи, якісна розмітка на дорогах та хороше дорожнє покриття. Це, звісно, важливі речі, але згідно з дослідженням Американського департаменту транспорту 94% аварій трапляються саме через людський фактор, а не відсутність покриття чи розмітки.
В Україні в 2020 році перевищення безпечної швидкості було на першому місці серед причин аварій з загиблими та/або травмованими, а серед загальної кількості ДТП — на другому. Саме тому камери розташовують в місцях, де найчастіше трапляються ДТП. Водії ж бачать попереджувальні знаки і дотримуються безпечної швидкості, а якщо порушать правила і це зафіксує камера — змушені будуть заплатити штраф.
Система фіксацій правопорушень запрацювала 1 червня 2020 року, а вже у вересні Антон Геращенко заявив, що кількість ДТП на ділянках, де розташовані камери зменшилася втричі.
У цьому дослідженні Лондонська школа економіки з’ясувала, що в період з 1992 до 2016 року, камери на дорогах Великої Британії загалом допомогли зменшити ДТП на 17-39%, і фатальні ДТП на 58-68% за 500 метрів від камер.
Основними функціями камер є фіксація правопорушень та передача цієї інформації до автоматизованої системи обробки даних МВС, а не попередження ДТП.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний