МАНІПУЛЯЦІЯ: Карантин буде тривати до 2025 року – про це офіційно заявив Світовий банк | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Карантин буде тривати до 2025 року – про це офіційно заявив Світовий банк

27 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
3775

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що карантин буде тривати до 2025 року. Підтвердженням цьому нібито є документ Світового Банку.

Проте, це не так.

Цей документ лише показує, на скільки часу розрахована програма підтримки національних медичних систем та економік, тому стверджувати на його основі про тривалість карантину не можна. Мета проекту – запобігти та дати відповідь загрозі, яку становить Covid-19, а також посилити готовність національних систем охорони здоров’я.

Більше того, карантин запроваджує не Світовий Банк, і навіть не ВООЗ. ВООЗ лише надає рекомендації, а не накази президентам чи урядам. А рішення про запровадження карантину приймає керівництво кожної країни самостійно. ВООЗ не має жодних адміністративних повноважень для запровадження карантину.

Дописи про карантин часто супроводжуються тезами про створення концтабору. Однак, карантин не має на меті організацію концтабору. Основна мета карантину – зменшити тиск на національні системи охорони здоров’я і вирівняти пандемічну криву (щоб уникнути ситуації, коли дуже багато людей хворіють одночасно, через що не всі можуть отримати медичну допомогу). Про це ми вже неодноразово писали (тут і тут).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний