МАНІПУЛЯЦІЯ: Кількість крадіжок у Польщі в 2022 році зросла через українських біженців

МАНІПУЛЯЦІЯ: Кількість крадіжок у Польщі в 2022 році зросла через українських біженців

21 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
502

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що у Польщі в 2022 році збільшилась кількість крадіжок в магазинах. У дописах стверджують, що найчастіше крадуть українські біженці. Про це нібито повідомляє польське видання Rzeczpospolita.

Однак це — маніпуляція. У Польщі справді зросла кількість крадіжок у 2022 році, але інформації про те, що до цього причетні українські біженці, немає.

На сайті видання Rzeczpospolita ми знайшли статтю про крадіжки у 2022 році, вона називається «Поляки крадуть все більше товарів із магазинів. Найбільше — продукти харчування» («Polacy kradną w sklepach coraz więcej towarów. Masowo ginie jedzenie»).

У статті вказано, що у 2022 році кількість крадіжок в магазинах зросла на 31,1%. Серед причин зростання крадіжок у Польській організації торгівлі та дистрибуції називають зростання цін на продукти.

Жодної згадки про те, що кількість крадіжок збільшилась через українських біженців, у статті немає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний