МАНІПУЛЯЦІЯ: Кількість смертей від коронавірусу надзвичайно мала | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Кількість смертей від коронавірусу надзвичайно мала

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
16 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
791

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація про надзвичайно малу кількість смертей від нового коронавірусу у порівнянні з іншими хворобами. Однак, порівнювати ці цифри маніпулятивно. 

Перш за все, рак, від якого найбільше смертей щомісяця, не передається повітряно-крапельним шляхом. Не передається повітряно-крапельним шляхом і ВІЛ.

За даними ВООЗ щомісяця від раку помирають приблизно 800 тисяч осіб, 440 тисяч дітей до 5 років, 125 тисяч осіб від туберкульозу, 64 тисячі осіб від ВІЛу/СНІДу, 112 тисяч загинули в ДТП, 66 тисяч осіб від самогубств, 36 тисяч осіб від малярії, 69 тисяч через забруднення води, від 24 тисяч до 54 тисяч від грипу, 24 тисяч під час пологів.

На 30 березня (дату публікації) померло 33 тисячі осіб, станом на 15 червня- 431,5 тисяч осіб. Прослідкувати динаміку зростання смертей від нового коронавірусу можна тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний