МАНІПУЛЯЦІЯ: Клаус Шваб передбачив закінчення нормального життя та початок цифрової тиранії

МАНІПУЛЯЦІЯ: Клаус Шваб передбачив закінчення нормального життя та початок цифрової тиранії

21 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1660

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із кінця квітня 2022 року в соціальних мережах розповсюджують відео, на якому президент Всесвітнього економічного форуму Клаус Шваб передбачає початок більш «жорстокого світу» і закінчення «нормального життя». Його слова також супроводжують нарізкою з різних фото та відео, на яких можна побачити сцени насильства та природні катастрофи. Відео доповнюють підписом, у якому слова Шваба називають передбаченням «цифрової тиранії та біотиранії». 

Це маніпуляція: використані цитати Клауса Шваба взяли з двох різних інтерв’ю та вирвали з контексту.

У 2020 році світ побачила книга Клауса Шваба «COVID-19: Велике перезавантаження» (COVID-19: The Great Reset), співавтором якої став французький економіст Тьєрі Маллере (Thierry Malleret). 14 липня 2020 року під час презентації книги для американського каналу CNBC International TV економіст наголосив на необхідності реформування системи охорони здоров’я таким чином, щоб всі люди мали доступ до якісного та своєчасного медичного обслуговування: «Ми будемо відчувати цю кризу, допоки дійсно не знайдемо засобів на протидію їй. Ми маємо підготуватися до більш жорстокого світу. Це означає вжити необхідних заходів для створення справедливішого світу, щоб забезпечити всім людям гідний доступ до системи охорони здоров’я. Я бачу необхідність великого перезавантаження» («This crisis will be with us until we really have found a remedy. We have to prepare for a more angry world. It means to take the necessary action to create a fairer world to see that we provide everybody with decent access to the health system. I see the need for a great reset»).

Того ж року, даючи інтерв’ю про книгу в рамках сесії Всесвітнього економічного форуму, Клаус Шваб висловив припущення про наслідки пандемії вірусу COVID-19 та глобальної енергетичної кризи. Професор Шваб зазначив, що кризовими точками для людства стане особистісний та національний егоїзм, а також небажання визнати реалії життя після пандемії та рахуватися з ними: «Другий момент — люди припускають, що ми просто повернемося в старий добрий світ, який у нас був, і все знову буде нормально, як ми звикли, по-старому. Це, скажімо так, вигадка, цього не станеться. Треба зрозуміти: ті проблеми, з якими ми зараз маємо справу, занадто складні для того, щоб не залишити жодних слідів» («Second situation is people assume we are just going back to the good old world which we had and everything will be normal again in how we are used to normal in the old fashion. This is let`s say fiction, it will not happen. See, the cut which we have now is too strong in order not to leave traces»).

Клаус Шваб також зауважив, що вбачає в ситуації з пандемією можливість для розвитку людства та покращення якості життя, а також підкреслив перспективність теми альтернативної енергетики та тенденцію міграції міського населення до сільської місцевості. 

Раніше VoxCheck вже спростовував фейки та маніпуляції щодо діяльності Клауса Шваба та ВЕФ (WEF). Нагадуємо, що «Велике перезавантаження» це ініціатива Всесвітнього економічного форуму (WEF) для вирішення ключових проблем сучасного капіталізму. Організатори WEF виділяють кризу внаслідок пандемії COVID-19 як привід для пришвидшення пошуку способів вирішення системних проблем, які під час пандемії посилилися у багатьох країнах світу. Серед них слабке економічне зростання та падіння добробуту, надмірне накопичення державного боргу, проблема зростання бідності та безробіття, проблема змін клімату та надмірного зростання нерівності і, як наслідок, політичної нестабільності.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний