МАНІПУЛЯЦІЯ: Клаус Шваб заявив про підготовку кібератаки, яка вимкне електроенергію в усьому світі

МАНІПУЛЯЦІЯ: Клаус Шваб заявив про підготовку кібератаки, яка вимкне електроенергію в усьому світі

31 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
1013

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому президент Всесвітнього економічного форуму Клаус Шваб нібито заявляє про підготовку до кібератаки на енергосистему усього світу. 

Скриншот допису

Однак, це – маніпуляція. Цитату Клауса Шваба щодо вразливості кіберпростору через пандемію вирвали з контексту. Президент Всесвітнього економічного форуму розповідав про можливі ризики для сталого розвитку економіки світу. 

У липні 2020 року Клаус Шваб виступав на конференції Cyber Polygon. Під час неї він зазначив: “Ми все знаємо, але приділяємо недостатньо уваги лякаючому сценарію всеобіймаючої кібератаки, яка призведе до повного колапсу енергопостачання, перевозок, лікарняних послуг, нашого суспільства загалом. Криза COVID-19 здаватиметься невеликою незручністю у порівнянні з великою кібератакою.” 

Отже, Клаус Шваб заявив про необхідність підвищення рівень захисту державних і приватних об’єктів від можливих онлайн-атак з боку зловмисників. Він не заявляв про підготовку масштабних кібератак, а лише вказав на можливі ризики через незахищеність кіберпростору. 

За словами президента Всесвітнього економічного форуму (The World Economic Forum), пандемія COVID-19 виявила основні недоліки захисту кіберпростору і вразливі місця цифрового світу. Для прикладу він наголосив на атаках програм-вимагачів, націлених на лікарні, критично важливу інфраструктуру, шкільні системи, електромережі і багато інших важливих служб.

Cyber Polygon – захід з кібербезпеки, який поєднує у собі найбільше в світі технічне навчання для корпоративних команд і онлайн-конференцію за участю високопосадовців міжнародних організацій і провідних корпорацій. Щорічно тренінг об’єднує широке коло представників глобального бізнесу і державних структур.

Клаус Шваб також розповів про прагнення Всесвітнього економічного форуму вирішити проблему кібербезпеки шляхом більш тісного злиття корпорацій, малих підприємств і урядів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний