МАНІПУЛЯЦІЯ: Колишньому головному інженеру Купʼянського комбінату хлібопродуктів загрожує покарання, бо він випікав хліб в окупації

МАНІПУЛЯЦІЯ: Колишньому головному інженеру Купʼянського комбінату хлібопродуктів загрожує покарання, бо він випікав хліб в окупації

27 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
424

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що колишнього головного інженера Купʼянського комбінату хлібопродуктів ув’язнять, бо він випікав хліб в окупації. Мовляв, у нього хліб купували і російські військові, а за те, що випікав хліб в окупації, тепер в Україні його чекають переслідування та кримінальна відповідальність.

Однак це — маніпуляція. Чоловіку загрожує покарання, бо він співпрацював з окупаційною владою та допомагав вивозити українське зерно в рф.

Скриншот допису

10 січня в Офісі Генерального прокурора повідомили, що викрили чоловіка, який допомагав вивозити українське зерно на територію рф. Головний інженер комбінату хлібопродуктів у Куп‘янську під час окупації міста погодився на співпрацю з окупантами, став директором підприємства, яке створила окупаційна влада на території хлібокомбінату. Чоловік зареєстрував підприємство у так званій «податковій службі Харківської області», брав участь у вивезенні зерна на територію рф, а також безоплатно передав представнику російського підприємства пшеницю врожаю 2021 року.

Отже, чоловіку загрожує покарання не за те, що він випікав хліб на окупованих територіях, а за те, що співпрацював з окупаційною владою, зокрема допомагав вивозити українське зерно в рф.

Раніше ми спростовували фейк, нібито жителя Одеси, який вивісив прапор рф, засудили на 15 років вʼязниці за державну зраду. Однак покарання на 15 років вʼязниці жителю Одеси призначили за державну зраду, колабораційну діяльність та викрадення людини, а не лише за прапор рф.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний