МАНІПУЛЯЦІЯ: Командування ЗСУ кидає бійців на забій — розміновувати поля власними ногами

МАНІПУЛЯЦІЯ: Командування ЗСУ кидає бійців на забій — розміновувати поля власними ногами

26 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
602

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, у якому український військовий говорить, що ЗСУ розміновують мінні поля власними ногами. У дописі під роликом автори зазначають, нібито це доводить, що командування ЗСУ кидає елітні частини на забій, не шкодуючи людей. 

Утім, це маніпуляція. У дописі показали лише частину сюжету «Радіо Свободи», у відео військові розповіли, що за понад рік повномасштабного вторгнення росіяни провели масштабне замінування територій, тому ЗСУ доводиться прориватись через добре укріплені лінії оборони ворога. Водночас міцна броня західної техніки захищає військових від травмувань під час влучання снарядів або потрапляння на протитанкові міни.

В уривку відео, який поширили в мережі, вказаний позивний бійця — «Француз» та підрозділ, в якому він проходить службу — 47 окрема механізована бригада «Маґура». На фейсбук-сторінці бригади ми знайшли посилання на новинний сюжет «Радіо Свободи» від 29 червня 2023 року. Ролик, який поширили в мережі, та відео «Радіо Свободи» ідентичні: екіпірування «Француза», ракурс зйомки та коментарі бійця однакові на обох відео.

Скриншоти: 1. Відео, яке поширили у мережі; 2. Сюжет «Радіо Свободи»

В оригінальному відео «Француз» розповів, що росіяни щільно замінували поля, тому це дещо уповільнює просування. Сапери не можуть розмінувати ці ділянки фронту, тому бійцям доводиться робити це власноруч. «Дуже складно тому, що вони стояли тут (запорізький напрямок — ред.) більше року і всі поля дуже сильно заміновані протитанковими та протипіхотними мінами. На жаль, ми своїми можна сказати ногами розміновуємо ці поля», повідомив військовослужбовець.

Інший військовий 47 бригади, Дмитро, сказав, що порівняно з Донецьким та Луганським напрямками поля на Запорізькому напрямку заміновані значно щільніше. Раніше боєць із позивним «Легіон» також заявляв, що з усієї лінії фронту росіяни найкраще укріпили свої позиції на запорізькому напрямку. «Такої кількості мін я не бачив за дев`ять років служби на жодному напрямку», —  сказав «Легіон». Водночас бійцям 47 бригади вдалось просунутись вперед та закріпитись на позиціях росіян.

Усі військові у відео відзначили ефективність західної техніки, зокрема бойових машин піхоти (БМП) М2 Bradley. Так, на відміну від радянських БМП та бронетранспортерів (БТР), після підриву на протитанкових мінах та влучанні снарядів Bradley здебільшого зазнає несуттєвих пошкоджень, які можна усунути протягом кількох днів. А головне — українські військові залишаються неушкодженими або отримують легкі поранення та можуть продовжувати виконувати бойове завдання.

В одному з репортажів «Радіо Свободи» боєць 47 омбр із позивним «Авер» пояснював, що поля розміновують, проте росіяни повторно заміновують території дистанційно за допомогою реактивних систем залпового вогню «Ураган» та «Смерч». Полковник Сергій Матвейчук з управління інженерних військ ЗСУ зазначав, що росіяни встановлюють міни за схемою: одна лінія протитанкових мін, лінія протипіхотних мін поруч із мінами-пастками, а потім ще одна лінія протитанкових мін.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний