МАНІПУЛЯЦІЯ: Командир «Азову» заявив, що ЗСУ готуються захоплювати невеликі російські міста

МАНІПУЛЯЦІЯ: Командир «Азову» заявив, що ЗСУ готуються захоплювати невеликі російські міста

28 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
323

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що ЗСУ готуються готуються захоплювати невеликі російські міста для їхнього використання як важеля для повернення українських територій. Про це нібито повідомив Богдан Кротевич, виконуючий обов’язки командира бригади «Азов».

Проте це — маніпуляція. Кротевич припустив, що Україна могла б захопити російські міста, але не заявляв про готовність українського командування піти на такі кроки.

Інтерв’ю з лідером «Азову» опублікували 26 квітня у Washington Post. Про захоплення російського мосту згадали у контексті майбутнього контрнаступу: «Відповідаючи на запитання про майбутній наступ, Кротевич згадав Першу російсько-чеченську війну, коли чеченські війська взяли на озброєння стратегію захоплення невеликих російських міст, щоб використовувати їх як важіль для повернення захоплених росією територій. Він припустив, що Україна може зробити те саме».

Ні журналісти Washington Post, ні Кротевич не стверджували, що це позиція військового чи політичного керівництва України. Плани контрнаступу відомі обмеженому колу осіб. У теорії командир бригади може знати про деталі майбутніх бойових дій: наприклад, у матеріалі Washington Post про наступ ЗСУ на Харківщині вказано, що Олександр Сирський, командувач Сухопутних військ, напередодні наступу обговорював із командирами ключових бригад план дій. Утім, достеменно невідомо, наскільки конкретно Кротевич обізнаний у планах військового керівництва.

Раніше Кротевич робив заяви, які були радше його особистою позицією, а не позицією ЗСУ чи держави загалом. Наприклад, наприкінці грудня 2022 року у твіттері він назвав ідею завдання ударів по російській армії на території білорусі «нормальною темою». Або в лютому 2023 року в інтерв’ю українській журналістці заявив, що чоловіків, які виїжджають за кордон під час повномасштабного вторгнення, треба позбавляти права голосу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний