МАНІПУЛЯЦІЯ: Китай виступив проти розміщення російської ядерної зброї на території Білорусі

МАНІПУЛЯЦІЯ: Китай виступив проти розміщення російської ядерної зброї на території Білорусі

24 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
206

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Українські ЗМІ опублікували новину, в якій представник МЗС Китаю нібито засудив заяву путіна щодо розміщення ядерної зброї на території Білорусі. 

Новини про засудження Китаєм розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі є клікбейтом. У заяві речниці представництва не йдеться про осуд росії. Відповідь стосується недопустимості ядерної війни та роботи над мирним врегулюванням «української кризи».

25 березня 2023 року владімір путін заявив, що москва та Мінськ домовилися про розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі. 

Вже 27 березня Міністерство закордонних справ Китаю провело пресконференцію. На запитання щодо розгортання росією тактичної ядерної зброї на території Білорусі, речниця Мао Нін відповіла наступне: «Лідери п’яти ядерних держав виступили зі спільною заявою у січні минулого року, зазначивши, що ядерну війну неможливо виграти або вести, і підкресливши, що війни між ядерними державами слід уникати, щоб зменшити стратегічні ризики. У нинішній ситуації всі сторони повинні зосередити свої дипломатичні зусилля на мирному врегулюванні української кризи і працювати разом, щоб сприяти деескалації ситуації»

Отже, речниця не говорила, що Китай виступає проти рішення щодо розміщення російської ядерної зброї на території Білорусі. Вона лише сказала про недопустимість ядерного конфлікту. 

Слід додати, що Китай уникає називати російсько-українську війну війною, а використовує вираз «українська криза».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний