МАНІПУЛЯЦІЯ: Латвійську фельдшерку, яка розповіла правду про коронавірус, заарештували | VoxUkraine
Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Латвійську фельдшерку, яка розповіла правду про коронавірус, заарештували

24 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
685

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють повідомлення про те, що у Латвії заарештували фельдшерку за те, що вона розповідає нібито правду про коронавірус та те, що відбувається у лікарнях.

Фельдшерку Марину, а також ще одного активіста – Валентина Єрємєєва, справді арештували 9 грудня. Приводом для арешту стало поширення неправдивої інформації, у тому числі про Covid-19 (підстава – стаття 231 Кримінального кодексу Латвії «Хуліганство»).

На початку грудня Валентин Єрємєєв опублікував у себе на сторінці «інтерв’ю» з Мариною Корнатовську, фельдшеркою однієї з лікарень Риги. У відео Корнатовська стверджувала, що вакцини від Covid-19 не перевіряли, тому вони нашкодять людям; що носіння масок вбивало дітей; і що медики не допомагають пацієнтам із Covid-19 і лікують їх сумнівними медикаментами. Ці твердження стали приводом для арешту через їхню необгрунтованість. Також, незалежні латвійські фактчекери з RE:BALTICA коментували, що це відео поширює неправдиві твердження. 

10 грудня суд назначив заставу у розмірі 50 тис. євро для Валентина Єрємєєва, а Марину Корнатовську відпустив.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний