МАНІПУЛЯЦІЯ: Латвія визнала можливою оплату за російський газ у рублях

МАНІПУЛЯЦІЯ: Латвія визнала можливою оплату за російський газ у рублях

29 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
586

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соціальних мережах поширюють інформацію, нібито Латвія переходить на рубль в розрахунках за газ з росією. Аргументують це тим, що латвійська компанія “Latvijas Gāze” уклала з “Газпромом” довгостроковий контракт про постачання природного газу до 2030 року. Стверджують, що у Латвії не вважають розрахунки за газ російськими рублями такими, що суперечать санкціям, і вважають їх цілком можливими.

Скриншот допису

Утім, це — маніпуляція: заяву приватної компанії, яка функціонує у Латвії, подають як позицію держави. 

Латвія спільно з Естонією та Литвою призупинили імпорт російського газу з 1 квітня 2022 року. Це заявив голова латвійського оператора сховищ природного газу Conexus Baltic Grid Улдіс Баріс. Пізніше у Conexus Baltic Grid цю зупинку пов’язали саме з вимогою рф платити за газ в рублях.

Компанія “Latvijas Gāze” 3 квітня 2022 року оприлюднила інформацію про можливий перегляд умов діючого довгострокового контракту з “Газпромом” щодо поставок газу до 2030 року. У компанії заявили, що розрахунок у російських рублях формально не порушує санкційний режим і є цілком можливим. Слід також зазначити, що “Latvijas Gāze” є приватною компанією — 34% її акцій належать російському “Газпрому”.

Однак згодом компанія видалила це повідомлення і 7 квітня 2022 року опублікувала інше,  у якому зазначили, що компанія не знає, як швидко Латвія може ввести заборону на імпорт російського газу. “Latvijas Gāze думає про те, як купувати газ, зокрема і в Росії, за умови, що це буде дозволено”, — визнали у компанії.

Латвійський уряд затвердив поправки до законодавства, відповідно до яких країна відмовиться від російського газу з 1 січня 2023 року. Наразі ці зміни має схвалити парламент Латвії.

На графіку компанії Conexus Baltic Grid видно, що поставки газу по магістральному газопроводу Валдай-Псков-Рига, що входить з Росії в Латвію через Естонію в точці Лухамаа, дійсно припинені з 1 квітня, хоча потужності для поставок зарезервовані на весь місяць. 

Дані компанії Conexus Baltic Grid щодо імпорту газу з рф

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний