МАНІПУЛЯЦІЯ: Le Monde пише про проблему тотальної українізації

МАНІПУЛЯЦІЯ: Le Monde пише про проблему тотальної українізації

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
388

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа поширюють статтю французького ЗМІ Le Monde, де нібито вказано, що в Україні діти не можуть вивчити українську мову. Це начебто показує проблеми тотальної українізації. 

Директорка ЮНІСЕФ з питань освіти в Європі та Центральній Азії Регіна Де Домінічіс справді відзначає погіршення знань в українських дітей. Причиною цього вона назвала російське вторгнення та атаки на шкільну інфраструктуру. 

Скриншот допису

За допомогою пошуку за ключовими словами нам вдалося знайти згадку про подібну інформацію на сайті Le Monde. Це не стаття, а окрема стрічка новин, яка інформує про події в Україні. У новині посилаються на пресреліз директорки ЮНІСЕФ з питань освіти в Європі та Центральній Азії Регіни Де Домінічіс від 29 серпня 2023 року. 

У ній справді описані проблеми з навчанням та засвоєнням інформації українськими школярами. Зокрема, у матеріалі вказано, що 57% вчителів відзначають погіршення знань учнів з української мови, до 45% – зниження математичних навичок, до 52% – іноземних мов. Дошкільна освіта також має проблеми: близько ⅔ дітей дошкільного віку не відвідують садочки. У прифронтових зонах ця цифра складає ¾. 

Проте ні ЮНІСЕФ, ні Le Monde не звинувачували «тотальну українізацію». У пресрелізі вказано, що почалися ці проблеми після початку пандемії COVID-19 у 2020 році. Зараз головною причиною погіршення знань дітей є російське повномасштабне вторгнення, та, відповідно, постійні атаки рф на шкільну інфраструктуру України.  

За словами міністра освіти та науки Оксена Лісового, наразі 180 шкіл в Україні зруйновані повністю, понад 1000 — пошкоджені. Близько 9 із 13 тис. навчальних закладів можуть повернутися до звичайного навчання, оскільки у них облаштовані укриття.  

На запит «LIGA.net», у Міністерстві освіти і науки повідомили, що на кінець 2022 – початок 2023 навчального року в Україні дистанційно навчалося 36,4% дітей(1,5 млн). У звичайному режимі – 33,3% (1,3 млн), у змішаному форматі – 30,3% (1,2 млн).

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, наразі за кордоном перебуває до 1 мільйона українських дітей. Уряд створив спеціальну форму навчання, за якою діти вивчатимуть компонент української школи 6–8 годин на тиждень. Решту предметів учні опановуватимуть у школах країн, де перебувають. Також актуальною залишається онлайн-освіта.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний