МАНІПУЛЯЦІЯ: Лише Україна підняла ціну на газ та комунальні послуги під час пандемії | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Лише Україна підняла ціну на газ та комунальні послуги під час пандемії

26 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
589

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють інформацію, що Україна — єдина країна у світі, яка підняла ціну на газ та комунальні послуги для населення під час пандемії.

Пояснюємо, чому не так.

В Україні ринкове ціноутворення — тобто уряд не регулює ціни на газ. Оскільки ми імпортуємо газ, ціна залежить і від цін на світовому ринку. Крім того, ми ще сплачуємо за доставку. Ціна на газ, видобутий в Україні відтак залежить від так званого «імпортного паритету» – тобто її котирують на закордонні ціни.

Нафтогаз підняв ціни для населення в листопаді, перш за все, через збільшення оптової ціни та сезонний фактор. Як правило, ціни на газ зростають у другій половині року. Ціни підняли і приватні компанії, які продають паливо населенню на газовому ринку.

До речі, у першій половині 2020 року (у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року) в Європі ціни на газ для населення зросли у Нідерландах, Хорватії, Франції та ще кількох країнах. В Україні ж ціна знизилась.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний