МАНІПУЛЯЦІЯ: Локдаун – це коли ув’язнених не випускають з камер | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Локдаун – це коли ув’язнених не випускають з камер

29 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
3610

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють публікації про те, що англійське слово «локдаун» походить із тюремної лексики, і воно пояснює явище, коли «ув’язнених не випускають із камер через порушення». Риторичним питанням, чи це «про нас» натякають, що люди, на яких поширюється локдаун (карантинні обмеження) – ув’язнені. 

Чому це маніпуляція, пояснюємо далі.

Слово локдаун (англ. lockdown) – багатозначне.

Одне з його значень, дійсно, стосується в’язниці, і воно більше притаманне американській англійській. Так, локдаун – це утримання ув’язнених у камерах як тимчасовий захід безпеки.

Також локдаун – це надзвичайна ситуація, коли людям не дозволяється вільно входити, виходити або пересуватися в будівлі чи по місцевості через небезпеку. Це значення притаманне й британській, і американській англійській.

Словник Collins назвав слово «локдаун» словом року. Укладачі словника зазначили, що вони зареєстрували понад 250 тис. випадків вживання слова lockdown, у той час коли минулого року кількість випадків вживання було близько 4 тис.

Слово lockdown відносно нове. У значенні «обмеження в’язнів» його почали використовувати у 1970-х. А початково, в Америці XIX століття, коли деревину транспортували річкою, lockdown-ом називали смугу дерева, яка з’єднувала основу плоту.

Тому, коли використовують слово локдаун у контексті карантинних обмежень, послуговуються значенням обмежень під час надзвичайної ситуації, і йдеться не про ув’язнених.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний