МАНІПУЛЯЦІЯ: Львів’яни вважають, що Україні не треба повертати окуповані території

МАНІПУЛЯЦІЯ: Львів’яни вважають, що Україні не треба повертати окуповані території

26 Грудня 2024
FacebookTwitterTelegram
58

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Росіяни поширюють відео, де львів’янина спитали щодо вступу України до НАТО та статусу тимчасово окупованих територій. Він стверджує, що важливіше вступити до Альянсу, а від захоплених областей України можна відмовитися. Це нібито означає, що жителі Львова готові відмовитись від тимчасово окупованих територій. 

Однак це маніпуляція. У відео показали думку лише однієї людини. Подібні опитування не є репрезентативними та не демонструють справжню позицію всього населення. 

Скриншот допису

Українське шоу «Говорить Великий Львів» на телеканалі НТА дійсно опублікувало відео з опитуванням мешканців міста щодо вступу до НАТО без тимчасово окупованих росією територій. Один з опитаних чоловіків висловився про те, що для нього краще жити в меншій країні, зате в безпечнішій.

Російські пропагандисти взяли уривок з опитування та зробили маніпулятивний висновок, що львів’яни загалом не вважають деокупацію Криму, частини Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської та Херсонської областей пріоритетною. Утім, це позиція тільки однієї людини, вона не є репрезентативною щодо всього населення Львова. 

Згідно з релевантними соціологічними опитуваннями, позиція більшості українців інша. За дослідженням КМІС, яке проводили з 20 вересня по 3 жовтня 2024 року, 58% українців не готові на будь-які територіальні поступки.

Результати дослідження КМІС упродовж 20 вересня — 3 жовтня 2024 року

Також в опитуванні є розподіл за регіонами. Більшість жителів західних областей України досі проти територіальних поступок. У травні 2022 року їх не підтримували 82%, у жовтні 2024 року — 59%.

Результати дослідження КМІС за регіонами

При цьому 48% респондентів із західних областей відповіли, що для них категорично неприйнятні територіальні поступки навіть за умови членства в НАТО або надання інших гарантій безпеки.

Результати дослідження КМІС за регіонами

Раніше ми спростовували фейк, нібито 77% українців готові відмовитися від окупованих територій. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний