МАНІПУЛЯЦІЯ: Лише 1% американців назвали росію загрозою для США

МАНІПУЛЯЦІЯ: Лише 1% американців назвали росію загрозою для США

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
488

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Від початку серпня 2022 року російські ЗМІ поширюють інформацію, нібито, за даними соцопитування інституту дослідження громадської думки Gallup, лише 1% американців вважають росію загрозою для США. 

Утім, це — маніпуляція. Питання у дослідженні сформульоване так, що підштовхує до відповідей, пов’язаних із внутрішніми проблемами США. У респондентів запитували, з яким найважливішими проблемами США стикаються сьогодні, а не чи вважають вони росію загрозою.

Із 5 по 26 липня 2022 року інститут дослідження громадської думки Gallup проводив телефонне інтерв’ювання серед дорослого американського населення.  На питання «Із якою найважливішою проблемою країна стикається сьогодні?» більшість респондентів самостійно сформулювали такі відповіді, як інфляція (17%), проблеми урядування (17%), економіка (12%), заборона абортів (8%). 1% американців вважають росію проблемою для США. 

Питання стосувалося усіх нагальних проблем у Сполучених Штатах сьогодні, і респондентам не пропонували варіанти відповідей. У такому випадку опитані американці пріоритетними вважають внутрішні проблеми країни, а про росію як проблему для США згадав лише 1%. 

Скриншот: результати соцопитування Gallup (5-26 липня 2022 р.)

Коли питання безпосередньо стосується воєнної загрози від росії, більшість американців схиляються до позитивної відповіді. Наприклад, напередодні російсько-української війни 52% респондентів вважали конфлікт між росією та Україною критичним для інтересів США, ще 37% назвали його важливим. 

Скриншот: результати соцопитування Gallup (1-17 лютого 2022 р.)

Американське суспільство насправді хвилює війна росії в Україні та дії росії загалом. У березні 2022 року майже половина американців висловлювали занепокоєння, що росія може розпочати ядерну війну проти США. У травні 59% американців були дуже занепокоєні, що росія може розпочати війну проти інших країн в регіоні, 57% дуже занепокоєні, що війна в Україні триватиме довгий час та 55% — що росія захопить Україну. Приблизно половина американців були також стурбовані, що підтримка України США та НАТО може призвести до війни США з росією.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний