МАНІПУЛЯЦІЯ: Людей обманули, бо спочатку вчителів змусили вакцинуватися, а потім запроваджують дистанційне навчання

МАНІПУЛЯЦІЯ: Людей обманули, бо спочатку вчителів змусили вакцинуватися, а потім запроваджують дистанційне навчання

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
923

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У новому відео Сергій Гула розповідає, що людей черговий раз обманули. Мовляв, спочатку усіх вчителів змусили вакцинуватися, щоб продовжити очне навчання у школах, а тепер МОН рекомендує перейти на дистанційну форму навчання. А отже, за логікою Гули, усіх обманули — вчителі вакцинувалися, а тепер змушені проводити заняття дистанційно.

Утім, це — маніпуляція. Сергій Гула робить неправильні висновки та не враховує контекст.

Сергій Гула — український адвокат, який ще до пандемії COVID-19 поширював фейки, маніпуляції про вакцинацію. Із 2020 року на своїх YouTube-каналах регулярно поширює фейки, маніпуляції про COVID-19 та вакцинацію проти нього. VoxCheck неодноразово спростовував його твердження про порівняння грипу та коронавірусу, «небезпечність» вакцин, побічні дії після вакцинації тощо. Детальніше про Сергія Гулу та інших українських антивакцинаторів можна прочитати в нашій статті про інфодемію.

Переважна більшість осіб у школах — це діти, а не вчителі. Наприклад, у 2020-2021 навчальному році у закладах середньої освіти навчалися 4,2 млн учнів, а працювали 440 тис. вчителів. Тобто, більшість осіб, які перебувають у школах, — це учні.

Вакцинуватися від COVID-19 в Україні можуть усі особи віком від 18 років, у деяких випадках — старші 12 років. 

В Україні можна щепити дітей 12-17 років, які не належать до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, лише за умови наявності в них усіх обов’язкових рутинних щеплень. Дітей віком від 12 років рекомендують вакцинувати препаратом Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

Станом на 31 січня у МОЗ лише обговорюють можливість вакцинувати дітей від п’яти років. Офіційно таке рішення почнуть розглядати приблизно на початку весни. Більше про це ми писали у щотижневому дайджесті.

Станом на 27 січня в Україні серед усіх вакцинованих принаймі однією дозою вакцини було 0,2% осіб віком 12-15 років (це 25 089 осіб) та 0,4% осіб віком 16-18 років (64 196 осіб). 

Розподіл кількості вакцинованих за віком, дані РНБО

Якщо припустити, що усі ці особи — учні шкіл (хоча серед категорії 16-18 років є студенти професійних закладів освіти та університетів), то з 4,2 млн учнів шкіл вакцину могли отримати максимум приблизно 89 тис. осіб. Отже, переважна більшість школярів — невакциновані.

Оскільки щодня зростає кількість нових хворих на COVID-19 у зв’язку з поширенням штаму Омікрон, у МОН рекомендували запровадити дистанційне навчання у деяких регіонах. Крім того, учні 1-4 класів незалежно від епідеміологічної ситуації будуть навчатися очно.

Рекомендації запровадити дистанційне навчання через поширення штаму Омікрон та низьке охоплення вакцинацією серед учнів шкіл не є свідченням того, що людей обманули.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний