МАНІПУЛЯЦІЯ: Людей заражають через ПЛР-тести, про це пишуть навіть в інструкції до тесту | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Людей заражають через ПЛР-тести, про це пишуть навіть в інструкції до тесту

31 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
766

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито людей заражають через ПЛР-тести, мовляв, про це навіть пишуть в інструкції і не приховують.

Утім, це — маніпуляція. 

Скриншот допису з соцмереж

 

Під час проведення тесту людина, у якої беруть матеріал на аналіз, не контактує з реагентами для проведення тесту. У людини лише беруть мазок з носа та гортані сухим одноразовим зондом. Після забору матеріалу діагностика проводиться за межами організму людини: усе переносять у транспортну пробірку, яку вкладають у спеціальний холодильник і при температурі від +2 до +8 градусів транспортують у лабораторію. 

Обов’язково перевіряйте стерильність медичних матеріалів — зондів та голок для забору крові, а також цілісність їх упаковки. За необхідності вимагайте від медичних працівників розпаковувати їх при вас.

Фото з допису в Facebook

 

У 4 пункті інструкції в розділі «Запобіжні заходи» вказано, що компоненти «варто розглядати в якості потенційного джерела зараження». Це попередження для медичних працівників, які при необережному поводженні під час проведення тестування у лабораторному середовищі потенційно можуть інфікуватися. 

Тому немає підстав стверджувати, що людей заражають через тести. Зважаючи на процес забору матеріалу для аналізу — це неможливо.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний