Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють інформацію про те, що нібито людей заражають через ПЛР-тести, мовляв, про це навіть пишуть в інструкції і не приховують.
Утім, це — маніпуляція.
Скриншот допису з соцмереж
Під час проведення тесту людина, у якої беруть матеріал на аналіз, не контактує з реагентами для проведення тесту. У людини лише беруть мазок з носа та гортані сухим одноразовим зондом. Після забору матеріалу діагностика проводиться за межами організму людини: усе переносять у транспортну пробірку, яку вкладають у спеціальний холодильник і при температурі від +2 до +8 градусів транспортують у лабораторію.
Обов’язково перевіряйте стерильність медичних матеріалів — зондів та голок для забору крові, а також цілісність їх упаковки. За необхідності вимагайте від медичних працівників розпаковувати їх при вас.
Фото з допису в Facebook
У 4 пункті інструкції в розділі «Запобіжні заходи» вказано, що компоненти «варто розглядати в якості потенційного джерела зараження». Це попередження для медичних працівників, які при необережному поводженні під час проведення тестування у лабораторному середовищі потенційно можуть інфікуватися.
Тому немає підстав стверджувати, що людей заражають через тести. Зважаючи на процес забору матеріалу для аналізу — це неможливо.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний