МАНІПУЛЯЦІЯ: Мама-тигриця з зоопарку в Таїланді виховала поросят

МАНІПУЛЯЦІЯ: Мама-тигриця з зоопарку в Таїланді виховала поросят

30 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
316

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито тигриця в зоопарку втратила дітей, впала в депресію і перестала їсти. Тоді працівники зоопарку нібито вирішили допомогти тварині та підселили їй поросят у одязі тигра — і це спрацювало.

Однак, це — фейк. Раніше його спростовували незалежні іноземні фактчекери з Snopes та USA TODAY.

Фото, яке використовують у дописі, зробили ще у 2004 році у таїландському тигровому зоопарку Шрірачі. Там проводили експеримент —  практикували спільне розведення тигрів і свиней. Утім, поросят підселили до тигриці не через те, що тигренята померли. Невідомо, чи були у цієї тигриці тигренята та що з ними сталось. Найімовірніше, якщо тигриця мала тигренят, то їх продали на чорному ринку.

Зоопарк Шрірача у Таїланді закрили у 2019 році. Там надлишково розмножували рідкісних тварин для продажу на чорному ринку. Тигрові шкури і органи продавали колекціонерам та “народним фармацевтам” по всьому світу. Свині і поросята тут були потрібні для викормлювання та заспокоєння хижаків. Співробітники зоопарку розповідали Reuters, що використовують перехресне викормлювання, щоб тигри звикли до свійських тварин і стали більш слухняними.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний