МАНІПУЛЯЦІЯ: Маски не захищають від COVID-19, бо не врятували політиків від захворювання | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Маски не захищають від COVID-19, бо не врятували політиків від захворювання

16 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1025

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформація, що маски не захищають від COVID-19. Для підтвердження цього автори ілюструють дописи фотографіями Дональда Трампа, Петра Порошенка, Юлії Тимошенко та інших політиків, які ходили в масках, але захворіли на COVID-19.

Пояснюємо, що не так.

По-перше,  основна функція масок – обмежити поширення вірусу від хворого. 

Маски не гарантують 100% захист від COVID-19. Наприклад, дослідження з Німеччини показало, що носіння масок дозволяє уникнути близько 40% інфікувань новим коронавірусом.

У цьому дослідженні зазначають, що носіння масок у публічних місцях є найкращим засобом запобігання передачі коронавірусу від людини до людини. 

Інше дослідження також показує, що носіння маски асоціюється з меншими ризиками зараження. При чому, респіратор типу N95 захищає краще, ніж звичайні медичні маски.

Про це ми вже писали тут і тут.

По-друге, невідомо чи дотримувались політики маскового режиму на всіх публічних зустрічах поза об’єктивами камер. 

Нагадуємо, що маски не спричиняють гіпоксію, газовий ацидоз та інші проблеми з диханням. Маски також не є ознакою рабства чи частиною глобального плану з створення концтабору, на них не розмножуються бактерії, а розмір пор у масці не дозволяє пропускати віруси.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний