МАНІПУЛЯЦІЯ: Маски не захищають від COVID-19 та викликають появу вроджених дефектів

МАНІПУЛЯЦІЯ: Маски не захищають від COVID-19 та викликають появу вроджених дефектів

20 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
728

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що на упаковці масок, які вироблені у Китаї, є попередження про те, що маски не захищають від COVID-19, а їх носіння викликає рак, вроджені дефекти та інші порушення репродуктивної системи.

Скриншот допису

Пояснюємо, що не так.

Фото упаковок захисних масок є справжніми, однак застереження стосується не масок, а пластикового пакування. Раніше схожі фейки щодо неефективності масок спростовували незалежні фактчекери з PolitiFact та USA TODAY.

Застереження на упаковці повідомляє, що вона може піддати впливу хімікатів, включаючи свинець. Каліфорнійське управління з оцінки ризиків для здоров’я у навколишньому середовищі зазначає, що такі хімікати можуть викликати рак, вроджені дефекти та інші порушення репродуктивної системи. 

Фото упаковки одноразових масок, яке поширюють

Немає доказів того, що маски викликають появу вроджених дефектів або інші порушення репродуктивної системи. Дослідження від Національного інституту охорони праці (NIOSH) показує, що носіння респіраторів N95 та медичних (хірургічних) масок є безпечним для вагітних жінок. 

За даними Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC), COVID-19 поширюється переважно через краплі, коли інфікована людина кашляє, чхає або розмовляє. Мета носіння тканинних та медичних масок – допомогти зменшити поширення COVID-19. Дані клінічних та лабораторних досліджень показують, що маски допомагають зменшити розбризкування крапель при надяганні на ніс і рот.

CDC зазначає, що маски (такі, що зображені на фото у дописі) не є засобом захисту органів дихання, але вони можуть попередити поширення вірусу від інфікованої людини. Типом масок, які розраховані на захист органів дихання, є респіратори (наприклад, респіратор N95, який фільтрує не менш 95% аерозольних частинок вдихуваного повітря). 

Центри з контролю та профілактики захворювань не рекомендують громадськості носити респіратори, оскільки вони потрібні медичним працівникам, які безпосередньо контактують із зараженими пацієнтами.

Раніше ми вже спростовували фейки про неефективність та небезпечність масок. Нагадуємо, що:

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний