МАНІПУЛЯЦІЯ: Масові протести проти карантинних обмежень в Берліні | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Масові протести проти карантинних обмежень в Берліні

4 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
1061

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі користувачі поширюють фото, де начебто зображені протести, які були спрямовані проти карантинних обмежень та відбулися 29 серпня 2020 року в Берліні. 

Утім, це неправда. Про використання цього фото в неправильному контексті вже писали незалежні фактчекери з Maldita.es.

Насправді, на фото зображені вболівальники ФК «Ліверпуль», які святкують перемогу команди у фіналі Ліги чемпіонів у 2005 році. Гра відбулася у Стамбулі 26 травня. А на фото – фанати клубу, які зібралися біля Зали Св. Георга в Ліверпулі. Це можна перевірити, порівнявши будівлі завдяки сервісу Google Earth. Оригінальну фотографію опублікувало фотоагентство Getty Images.

Скриншот вулиці біля Зали Св. Георга в Ліверпулі (сервіс Google Earth)

Щодо протестів проти карантинних обмежень у Берліні 29 серпня, вони дійсно відбулися. У демонстраціях взяли участь близько 38 000 осіб. Поліція була вимушена припинити цей мітинг через недотримання учасниками протиепідемічних норм – учасники не мали захисних масок і не дотримувалися дистанції.

До речі, це фото використовували в неправильному контексті й раніше. Українські медіа писали, що на фото британці святкують Брексіт, а британські – що на фото протести проти пандемії в Лондоні.

Раніше ми вже писали про маніпуляції та фейки на тему антикарантинних протестів у Берліні, Єрусалимі та Сеулі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний