МАНІПУЛЯЦІЯ: Мел Гібсон нещодавно заявив, що євреї відповідальні за всі війни

МАНІПУЛЯЦІЯ: Мел Гібсон нещодавно заявив, що євреї відповідальні за всі війни

30 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
228

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У листопаді користувачі почали поширювати інформацію, нібито актор Мел Гібсон заявив, що євреї відповідальні за всі війни. У дописі авторка вказала, мовляв,  це ще мінус одна людина, яка підтримує Ізраїль, очевидно маючи на увазі війну ХАМАСу проти Ізраїля.  

Утім, це маніпуляція. Гібсон сказав це у 2006 році, він був нетверезим, пізніше він неодноразово просив вибачення за сказане. Актор публічно не висловлював підтримку ні ХАМАСу, ні Ізраїлю. 

Скриншот допису

7 жовтня 2023 року палестинське терористичне угрупування ХАМАС вторглося на територію Ізраїля, вбивши понад 1200 громадян та взявши 241 людину в заручники. У відповідь ізраїльська влада оголосила про початок операції «Залізні мечі». США, Велика Британія та країни ЄС підтримали Ізраїль, натомість із ХАМАСом солідарні Іран, Катар, Сирія, Ліван та кілька інших арабських країн. Росія відкрито не підтримала дії бойовиків, але вона стала першою країною, яка офіційно прийняла делегацію ХАМАСу після нападу на Ізраїль.

Думки знаменитостей щодо війни також розділились. Після початку нападу зірки почали висловлювати підтримку одній зі сторін. Заява Мела Гібсона у 2023 році означала б, що він підтримав ХАМАС у боротьбі проти Ізраїля. Однак це не так. Актор дійсно назвав євреїв відповідальними за всі війни, але це сталось у липні 2006 року. Цю фразу він сказав під час затримання його за водіння у нетверезому стані та вимагав, щоб офіцер Джеймс Мі, який проводив арешт, зізнався, чи є він євреєм. 

Далі, як вказано у звіті шерифа, опублікуваному на сайті TMZ.com, Гібсон зробив кілька антисемітських заяв та намагався втекти від правоохоронців. Люди, пов’язані зі справою, на правах анонімності повідомили виданню The New York Times, що звіт правдивий. 

Пізніше актор неодноразово просив вибачення за свої слова та заявляв, що він не антисеміт. «Коли мене заарештували, я поводився як людина, яка повністю себе не контролює, і говорив речі, в які не вірю і які є огидними. Мені дуже соромно за все, що я сказав, і я прошу вибачення у всіх, кого я міг образити», заявив актор, передавши ці слова через свого агента. У повідомленні також йшлося про те, що актор продовжує боротьбу з алкоголізмом. У підсумку він заплатив близько $1600 штрафу за водіння напідпитку та зобов`язався відвідувати зустрічі анонімних алкоголіків. 

Після нападу ХАМАСу на Ізраїль у 2023 році Гібсон не висловлював підтримку жодній зі сторін в медіа, також актор не має сторінок у соцмережах, де міг би поділитись своїми думками щодо ізраїльсько-палестинської війни. Раніше ми спростовували конспірологічну теорію, нібито Мел Гібсон виступає проти світової еліти.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний