МАНІПУЛЯЦІЯ: Міністр Степанов заявив, що від вакцин будуть реєструвати більше смертей

МАНІПУЛЯЦІЯ: Міністр Степанов заявив, що від вакцин будуть реєструвати більше смертей

29 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
625

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео з виступом Максима Степанова, міністра охорони здоров’я, у якому він каже, що «чим більше людей буде вакцинуватись, тим більше людей буде помирати». На основі цього роблять висновки, що вакцини спричиняють смерті і вся кампанія вакцинації організована для зменшення кількості населення.

Утім, це — маніпуляція.

Скриншот допису на Facebook

Максим Степанов справді говорив про те, що зі збільшенням кількості вакцинованих збільшиться і кількість померлих в абсолютних цифрах. Утім, мова йшла не про вплив вакцин, а загальну статистику. 

Якщо в країні буде більше вакцинованих людей, то серед померлих будуть і ті, хто отримував вакцину. Наприклад, якщо вакцинують мешканців будинків для літніх людей або людей з інших груп ризику (тобто серед цієї групи населення спостерігається вища смертність), то смерті від інших причин, не пов’язаних з вакцинацією, будуть спостерігатись. 

Наприклад, у Франції у 2018-2019 роках (ще до пандемії) щодня у будинках для людей похилого віку реєстрували близько 465 смертей.

Під час випробувань вакцини Pfizer (із квітня по листопад 2020 року) померли шість осіб, чотирьом із них вводили плацебо. Двоє осіб, які отримали вакцину, померли. Однак, усі смертельні випадки були аналогічними тим, що відбуваються і в загальній популяції цих вікових груп. 

Нагадуємо, що наразі у світі не зафіксовано жодного смертельного випадку внаслідок вакцинації від COVID-19. Більше того, варто пам’ятати, що поняття «смерть після вакцинації» та «смерть внаслідок вакцинації» не є взаємозамінними.