МАНІПУЛЯЦІЯ: Монетний двір США випустив пам’ятні монети номіналом 1 долар з українською символікою

МАНІПУЛЯЦІЯ: Монетний двір США випустив пам’ятні монети номіналом 1 долар з українською символікою

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
2056

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соціальних мережах поширюють інформацію, нібито у США випустили пам’ятні монети з українською національною символікою у синьо-жовтих кольорах номіналом 1 долар. Випущені в 2022 році срібні інвестиційні монети нібито увіковічнюють мужній спротив українських захисників російським окупантам і прагнення українців захистити свою незалежність і суверенітет.

Стверджується, що в дизайні монет використано багато українських національних символів. На реверсі монет вирізьблений класичний американський дизайн «Свобода, що крокує». На одній монеті навколо «Свободи» розвивається синьо-жовтий прапор. А на другій «Свобода», одягнена в кольори українського прапора, крокує по полю соняхів. На лицьовій стороні другої монети також зображений синьо-жовтий орел.

Скриншот допису

Однак це — маніпуляція. Монетний двір США дійсно випустив у 2022 році срібні інвестиційні монети з цим дизайном, але ініціатива розфарбувати їх у національні кольори України та додати українську символіку належить приватній компанії «Power Coin».

За інформацією Національного банку України (НБУ), першопочатково інвестиційні монети США 2022 року не були присвячені війні в Україні. Вони були виготовлені зі срібла й не мали кольорового дизайну. Ці монети можна придбати в інтернет-магазині Монетного двору США за 73 долари.

Срібні інвестиційні монети 2022 року, створені США. Джерело — інтернет-магазин Монетного двору США

Кольоровий дизайн із українською символікою був ініціативою приватних компаній. Половина коштів від продажу таких монет піде на благодійний рахунок гуманітарної організації «World Central Kitchen». 

Італійська приватна компанія «Power Coin», яка створила присвячений Україні дизайн монети, спеціалізується на перепродажі пам’ятних монет. На її сайті дійсно можна знайти дві монети присвячені Україні. Одна з них називається «Свобода, що крокує» і коштує 109,95 євро. В описі до неї компанія зазначила, що випуск присвячений українській державності і є лімітованим: у світі всього 650 таких монет. Інша монета називається «Американський орел». Вона коштує 179,95 євро і також є лімітованою: всього таких монет 99.

Фото пам’ятної монети «Свобода, що крокує». Джерело — сайт Power Coin

Фото пам’ятної монети «Американський орел» на сайті Power Coin. Джерело — сайт Power Coin

У НБУ зазначили, що приватні компанії доволі часто розфарбовують інвестиційні монети, які випускають монетні двори різних країн, аби надати їхньому дизайну нового сенсу. Загалом інвестиційні монети, які випускає монетний двір США, мають єдиний дизайн.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний