МАНІПУЛЯЦІЯ: МОЗ Австрії оприлюднило звіт, де вказано смертність у контексті вакцинації | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: МОЗ Австрії оприлюднило звіт, де вказано смертність у контексті вакцинації

31 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
766

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють кількість проблемних випадків після вакцинації у Австрії, де щеплювали від COVID-19 вакцинами виробництва компаній AstraZeneca, Pfizer-BioNTech та AstraZeneca. Також називають смертність.

Зображення, яке поширюють у мережі

 

Утім, таке подання інформації у контексті смертей може вводити в оману.

Федеральне управління з охорони здоров’я (BASG) повідомило про 55 смертей, які відбулися у період після вакцинації проти COVID-19: 52 смертей у період після щеплення вакциною Pfizer/BioNTech, 2 смерті – вакциною Moderna, 1 смерть – вакциною AstraZeneca. 

На підставі протоколу розтину у 4 пацієнтів можна виключити зв’язок з вакцинацією. У 16 людей вакцинація відбулася під час інкубаційного періоду захворювання COVID-19, під час якого пацієнти померли. Ще 23 особи мали важкі попередні захворювання, які, імовірно, були причиною смерті. Ще 12 випадків розслідують. Тому наразі немає доказів зв’язку смертей з вакцинацією.

Кількість зареєстрованих випадків побічних ефектів від вакцинації вказана коректно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний