МАНІПУЛЯЦІЯ: МОЗ готує для щеплених від COVID-19 браслети
Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: МОЗ готує для щеплених від COVID-19 браслети

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
56

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Остап Стахів в одному із останніх відео розповідає про браслети, які МОЗ готує для щеплених від COVID-19. За словами спікера, їх будуть видавати для того, аби вакциновані могли відвідувати супермаркети, торгові центри, столичні курорти, поселятися в готелі, заходити в потяги. Також Остап Стахів заявив, що невакциновані не мають права переїжджати з області в область. 

Раніше ми вже неодноразово спростовували неправдиві тези Остапа Стахіва. Про нього та інших ковід-дисидентів ми згадували у статті, присвяченій річниці інфодемії.

Однак, ці тези — маніпулятивні та неправдиві

В Україні не запроваджують браслети для всіх вакцинованих.

5 листопада 2021 року Віктор Ляшко повідомив, що на новорічні канікули гірськолижні курорти будуть працювати лише для вакцинованих людей. Тоді ж Віктор Ляшко повідомив, що МОЗ розробляє модель, за якої туристам при поселенні у готель будуть видавати браслети, які будуть зберігати інформацію про вакцинацію від COVID-19. Канатні дороги та витяги теж працюватимуть лише для вакцинованих. Введення браслетів планують для того, аби туристам не потрібно було весь час показувати COVID-сертифікат. Наразі розробка подібних браслетів є лише пропозицією, а не ухваленим рішенням. 

Невакциновані люди можуть пересуватися країною.

Для міжрегіональних поїздок в Україні не обов’язково мати щеплення від COVID-19. Пасажири можуть також використовувати негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, які чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз, та сертифікат на підставі одужання.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний